Tel: +90 (342) 335 18 77 - 78

BLOG

Neden Biz ?

Neden Biz ?

Aylar belki de yıllar boyunca gecesini gündüzüne katarak  çalışıp emekler sarf ederek üniversite sınavında ter döktükten sonra eline ‘Kazandı’ belgesi ulaşan tüm yeni üniversiteli gençleri can-ı gönülden tebrik ediyoruz… Sınav sonuçları açıklandıktan bir süre sonra ilk heyecanın yerini bir burukluk alıyor. Aileden ilk kopuşla beraber tedirginlik ve kafalarda  bir çok soru işareti… Bilmediğiniz bir şehre, bilmediğiniz insanların içine çocuklarınızı emanet etmeniz hiç kolay  değil,kaygılar  çok aşikar… Bu aşamada güven duygusu çok önemli,biz Üniversiteli Kız  Öğrenci Yurdu olarak ailelerin bu kaygılarına hassasiyetle yaklaşıyoruz. Gerek konaklama ve güvenlik, gerekse özel yaşamlarında karşılaşabilecekleri tüm sıkıntılarında yanlarında olarak hem ailelerin kafasındaki soru işaretlerini kaldırıyor, hem de öğrencinin burada  ikinci bir ailesi olduğunu benimsetmeye çalışıyoruz.

Yaşadığınız sorunları farkında olarak yurt tercihi konusunda önemli bir tavsiyede bulunmak isteriz  :

Sorunsuz bir şekilde, başarı ve mutlulukla yaşanacak, tebessümlerle  hatırlanacak üniversite yılları için kalacağınız yeri itinayla seçmeniz çok önemli!...

  

Bizler bu tavsiyemizin öneminin   bilincinde olan  Üniversiteli Kız Öğrenci Yurdu ailesi olarak, sizin ihtiyaçlarınızı biliyor  ve öğrencilerimiz için burada bulunuyoruz. Bu zorlu sürecinizde yanınızda olarak kaygılarınıza son vermek istiyoruz.

Peki  NEDEN SİZİ SEÇELİM ?   diye  sorduğunuzu duyar gibiyiz. O zaman sorularınızı hemen yanıtlamaya başlayalım :)

Bizler  öğrencilerimizin Gaziantep'te güvenli ev bulmak, okuldan arta kalan vakitlerinde ev işleriyle uğraşmak, her ay faturaları ve mutfak masrafını düşünmek yerine Üniversiteli Kız Öğrenci Yurdunda  gelip sadece derslerine  odaklanabilmesine ,ayrıca  yaşam alanlarıyla evinde bulabileceğinden çok daha fazlasını tecrübe edebilmesine önem veriyoruz.

 Aileler için yemekli özel yurtlar her zaman daha hesaplı olduğunu düşünüyor yemeğin yurt ücretine   dahil olmasını sağlıyoruz. Öğrencinin sağlıksız olarak dışarıdan yemek yemesini  engellemek  adına  yurtta steril koşullarda yapılan ev usulü yemeklerle hem dengeli hem sağlıklı beslenmesine dikkat ederek  öğrencilerimize açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği imkanı sunuyoruz. Bu imkanı sunarken üniversite öğrencilerinde  yaygın olarak görülen sağlıksız ve dengesiz beslenme problemini çözmek için harekete geçerek  öğrencileri kendi evlerinde hissettirebilmek ve onlara bir ailenin verebileceği özeni göstermek  için her şeyi düşünerek  profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan her gıdanın kalorisini öğrencilerimizi  zinde ve fit tutmak için hesaplıyoruz.

  Her anne-baba; çocuklarının meslek sahibi olmasının yanı sıra kendi kararlarını verebilen, ailesine ve milletine faydalı, ayaklarının üzerinde durabilen bireyler  olmasını ister, ailelerin evlatlarını güvenle emanet edebileceği bir yurt olarak sizlere hizmet vermekteyiz…

 

2001 yılından bu yana hizmet verdiğimiz, sıcak ve samimi bir ortam sunan  yurdumuza  bizlerle tanışmak, sunduğumuz imkanları yakından görebilmek için sizleri  en yakın zamanda bekliyoruz.

Yurdumuz Gaziantep'teki eviniz olacak, hepimiz ise büyük bir aile…

 Sormak istediğiniz her konuyla ilgili bizleri arayabilirsiniz…

Görüşmek dileğiyle…

 Sevgi ve selamlarımızla… 


Oluşturulma: 01/01/1970
Yazar: Üniversiteli Kız Yurdu

Devamını Oku

Gaziantep'te Yaşamaya Başlamak...

Gaziantep'te Yaşamaya Başlamak...

Üniversite tercihlerini yapan birçok öğrenci tercih listesine Gaziantep'i yazdılar. Heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

 

Kimi öğrencilerimiz tam beklediği gibi  üniversitelerimizi kazandığını görecek, kimisi  de sürpriz bir şekilde şehrimize yerleştiğini öğrenecek…

Öğrencilerimizin hepsi için yeni soru işaretleri Gaziantep'te da başlayacakları yaşam konusunda oluşacaktır. Meslek edinme yolundaki rotanın açık bir şekilde belirlenmesine sevinen öğrencilerimiz bir de üniversiteli olma heyecanını yaşayacaklar.

 

Üniversiteli olmak toplumda bir birey olarak yola çıkmanın ilk adımlarını atmak demektir. Aileden uzakta kendi kararlarını veren, ihtiyaçlarını gideren, ekonomisini planlayan ve amaçlarına ulaşmak için program hazırlayan bir kişi olma yolunda ilk başta her şey kolay olmayabilir. Ancak öğrencilerimizin bu düşüncelerle strese girip, morallerini bozmalarına hiç gerek yok… Çünkü onları bu şehirde bekleyen, hayatlarını kolaylaştırmak isteyen profesyonel eğitimciler ve çeşitli meslek dallarından insanlar vardır.

 

Bizler  de Üniversiteli  Kız  Öğrenci  Yurdu  olarak  günlük  hayatınızda  ihtiyacınız  olan her  türlü konu  için  7/24  yanınızda  olacağız. Ailenizin  ilgi ve  sevgisinin  devamını  bizimle yaşayacaksınız. Bunun için  uzman bir kadromuz  bulunmaktadır. İdarecilerimizden, mutfak ekibimize; kat görevlilerimizden  güvenlik  ve  teknik  ekibimize kadar  herkes sizin istek ve ihtiyaçlarınızla ilgilenmek için canla  başla çalışmaktadır. Samimi ve sıcak ortamımız sizin buraya çabucak  alışmanızı ve  sizin burayı  sevmenizi  sağlayacaktır. Yurdumuzun  bir  aile  işletmesi  olması bizimle  tanıştığınız  andan  itibaren  bu havayı  yaşatacaktır. Bizler, yeni  tanışacağınız şehrimizin  tarihi, kültürel ve sosyal özelliklerini  size  tanıtmanın  yanı  sıra  Gaziantep'teki  yeni yaşamınıza  alışmanızda  yardımcı  olacağız  ve  size  rehberlik  edeceğiz.  

 

Ayrıca Gaziantep'te yaşayan insanların öğrencilere karşı olumlu tutumlarını, misafirperverliğini de unutmamak lazım. Halkımızın büyük çoğunluğu sizlerin sordukları her soruya mümkün olduğunca yardımcı olmak isteyecektir. İsteklerinizi yanıtsız bırakmayacaklardır. Gaziantep'te gelişmişliğin getirdiği çağdaş yaşam niteliklerine de sahiptir.

Şehrimizin doğası ve güzellikleri keşfedilecek birçok kapı aralıyor sizlere…

Aileniz ziyaretinize geldiğinde onları Gaziantep'in merkezindeki ve ilçelerindeki tarihi mekanlarına götürüp bir zaman yolculuğu yaptırabilir ya da doğal güzelliklerini keşfe çıkararak mutlu bir gün geçirebilirsiniz.   Ayrıca şehrimize özgü o kadar çok ürün bulunmaktadır ki eve giderken alacağınız ufak hediyeliklerle ailenizi sevindirebilirsiniz. Baklava,katmer,el dokuması, sepetler, bakır işleme ve ahşap oymacılık ürünleri ve daha sayamadığımız Osmanlı geleneklerinden kalan nice ürünün üretimi hala devam etmektedir ilimizde. Biz şehrimizi seviyoruz ve değerleriyle gurur duyuyoruz. Umarız ilimize geldiğinizde siz de böyle izlenimler elde edeceksiniz.

 Görüşmek dileğiyle, hoşçakalın…

 


Oluşturulma: 01/01/1970
Yazar: Üniversiteli Kız Yurdu

Devamını Oku

Üniversiteli Kız Pansiyonu, Hoş Geldiniz

Üniversiteli Kız Pansiyonu, Hoş Geldiniz

Gazi Şehrimizde ikamet edecek olan, geleceğimizin güvencesi siz değerli öğrencilerimizin, rahat ve huzurlu bir ortamda yaşatmak için gereken ortam ve imkanlara sahip olan pansiyonumuz Atatürk İlke ve İnkılaplama uyan Cumhuriyetçi ve Laiklik çizgisinde sizleri ağırlamaktadr.

2000 - 2001 Eğitim - Öğretim Döneminde hizmete giren, deneyimli, Kalacakların ihtiyaçlarını bilen ve uygun bir ortam hazırlaayan pansiyonumuz sizlerin de desteğiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Üniversite bulvar üzerinde, ordu caddesinde, Gaziantep Üniversitesine 3 Km mesafede olan ve konumu gereği güvenli bir yerde kurulan pansiyonumuzdan, her türlü toplu tasima araciyla Gaziantep Üniversitesine ulaşım problemsiz, rahat ve güvenlidir. 


Oluşturulma: 27/07/2015
Yazar: Üniversiteli Kız Yurdu

Devamını Oku

Türkiye'nin ve Gaziantep'in ilk ve tek Butik Kız Öğrenci Yurdu

Türkiye'nin ve Gaziantep'in ilk ve tek Butik Kız Öğrenci Yurdu

Değerli öğrencilerimiz genelde öğrenci yurtlarında şikayet edilen konulardan en önemlileri kalabalık ve düşük standartlara sahip olmalarıdır. 
Biz Üniversiteli Kız Öğrenci Yurdu ailesi olarak butik yurt konseptini benimsedik ve sınırlı sayıdaki seçkin öğrencilerimizi, 
hem sıcak bir aile ortamında hem de lüks ve özgün tasarımlı odalarda kendilerini özel hissettirmek ilkesiyle yola çıktık. 
Siz de bu geniş ailenin bir parçası olmak için hemen bizimle iletişime geçin... 


Değerli öğrencilerimiz hemen bizimle iletişime geçerek ön kaydınızı yaptırıp istediğiniz oda diyaznını seçin ve aidatınız Eylül ayında başlasın. 


Oluşturulma: 27/07/2015
Yazar: Üniversiteli Kız Yurdu

Devamını Oku